Pro konzervativněji založené včelaře se kromě palubkového úlu Čechoslovák hodí i úl Tachov. Nástavek se u tohoto typu na rozdíl od dna a krmítka s víkem nedočkal žádných změn. Tvoří ho dvojitá stěna zateplená polystyrenem a hodí se pro 9 rámků 39 x 24 cm na studenou stavbu se zateplením o síle 3 cm. Úl Tachovák se podle některých informací nejvíce podobá vnitřní dutině stromů, tedy prostředí, kde včely přebývaly po tisíce let. 

Úl Tachov dřevěné dno bez FeZn sítě a šuplíku. Přední strana dna obsahuje uzavíratelné česno. To je možné zmenšit díky vyjímatelné česnové vložce, která se nachází za dvířky dna včelího úlu. Dvířka, která jsou po celé délce dvířek připevněna pantem, tvoří po otevření leták. Díky zadním dvířkům na zadní straně dna je možné dno pohodlně vyčistit, nebo je použít pro aplikaci léků. Najdeme zde i otvor se zátkou, která umožňuje léčbu aerosolem.

Víko na palubkové úly tvoří dřevěný rám a palubky k němu připevněné o síle 12 mm. Hodí se tak spíše do venkovního prostředí, nejlépe pod plechové víko. Z toho důvodu je vhodné jej také opatřit izolačním materiálem, jako je ovčí vlna nebo uteplivka. Na víku nechybí ani větrací otvory a zátky, které najdou své využití při léčení.

Víko na plechové včelí úly je vyrobeno z pozinkovaného plechu a hodí se pro venkovní prostředí. Je velmi pevné, a tak dokáže zabránit větru i dešti v ničení úlu. Tento typ víka se pokládá na palubkové či sololitové víko, které je tvořeno dřevěným rámem a sololitovou deskou, a hodí se tak spíše do včelínů. Je možné pod něj také vložit izolační materiál.